O konceptu / Charlie's Fork Zlín

Charlie's FORK

O konceptu

Při tvorbě konceptu jsme spolupracovali s architektkou, která studovala v našem městě a protože si Zlín tak zamilovala, její odraz jde vidět i v našem podniku.

Inspirace architekturou Zlína

V našem návrhu jsme se inspirovali signifikantním prvkem zlínské architektury, a sice Baťovými domky. Samotné domečky a jejich uspořádání nám připomínaly čtvercový rastr, který jsme do interiéru implementovali formou kovových povrchů - svařované sítě a děrovaného plechu.

Čtvercový rastr se nám opakuje také v zádveří a zábaří ve formě drátoskla.

Další motiv, který jsme si odnesli, je cihla, jejíž odstín rovněž používáme jako dominantu z hlediska barevné palety. Nejvýrazněji se tento prvek odráží na baru, který je celý obložen cortenovým plechem.

Cihlová barva je dále doplněna odstíny šedé a betonovou stěrkou - ty odkazují k betonové zástavbě Svitu - průmyslové zóny města Zlín.

Inspirace zlínem

Další prvky konceptu

Filmové ateliéry
Jak už sám název restaurace napovídá, Charlies je podnik inspirovaný filmem, což krásně zapadá do kontextu zlínských Filmových ateliérů.

My sami jsme se rozhodli toto spojení podpořit návrhem závěsných svítidel, jejichž stínidla pochází právě z Filmových ateliérů přímo ve Zlíně!
 

Upcyckling
Nacházíme se v restauraci a jelikož si chceme šéfkuchařovo menu vychutnat do posledního kousku a hlavně NEPLÝTVAT, myslíme také na upcycling!

Využili jsme odpadního materiálu - nerezového plechu, který vzniká při výrobě příborů a vytvořili jsme z něj hravou dekoraci na stěnách. 

Tento motiv se přenesl i do názvu restaurace - Charlies Fork!

Galerie 

Prohlédněte si naše vizualizace

Charlie's FORK

Online rezervace